Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pěvecká trachtace na Hradě, no to už je snad blbej vtip?

13. 03. 2018 12:32:42
Co jméno, to pojem, soudružka Vondráčková, soudruzi Hůlka a David a finále se skladbou : ...pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít ... A Okamura bude zpívat také ?

Ani jsem ten článek nedočetl celý, abych si definitivně nezničil svoje, už tak chatrné zdraví, ani jsem to ještě nevydýchal... plesová sezóna je již u konce, a tak se udělá trachtace s „umělci“, kteří posluhovali minulému režimu. Jestli naši otcové u nás dělili dobu na to, jak se žilo před osmašedesátým a po osmašedesátém, tak my bychom měli dělit dobu na to co bylo před devětaosmdesátým a po devětaosmdesátém. Lidé bděme a nezapomínejme ! Nic není zapomenuto a nic není odpuštěno ! To, že jsme se s posluhovači socialismu nevypořádali pěkně po bolševicku, což je vpořádku, tak ale neznamená, že zapomeneme, všechno je odpuštěno, kdy ti, kterých se to týkalo, tak žijí v představě, že to celé všechno už vyšumělo a vybublalo. Vždyť je to doslova jenom několik hodin, co málem prošlo zvolení bývalé socialistické mlátičky do špičkové funkce, kdy naštěstí se ukázalo, že ještě jsme úplně nepřišli o zdravý rozum ... a co se děje u našich sousedů, na Slovensku, doslova skandální situace ... a teď se na nás řítí další akce, kterou lze považovat za výsměch, pokud umíme, alespoň malinko číst mezi řádky. Nazveme to slavností k inauguraci prezidenta, ale není to náhodou privátní mejdan přesně v duchu slov písně ... pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít ... ach, jak dvojsmyslné. Má to být poděkování prezidenta jeho podporovatelům, ale kdo komu má děkovat a být vděčný ? Takže se můžeme i dočkat toho, že si své pěvecké vystoupení chystá oddaný patriot a obdivovatel Okamura. Ne nadarmo se přeci říká, že koho chleba jíš, tak toho píseň zpívej. O to větší síla to je, že téměř přesně v době, kdy se na Hradě bude zpívat, a asi také vzpomínat na časy minulé, tak v tu dobu se bude na Václaváku demonstrovat za svobodu slova a médií, což má být reakcí na útok prezidenta na ČT. Teď je úplně jedno jestli je jedna televize taková a druhá maková, jestli je jedna vyvážená a druhá není. Teď jde opravdu o svobodu slova a projevu. Opět otázka. Výsměch, a nebo to už je drzost, že tyto dvě akce probíhají téměř souběžně ? Nevím proč, ale nějak mi to u nás v posledním období připomíná Titanic, a sice, že na horní palubě se ještě tančilo, zpívalo a hrálo, ale v podpalubí už všichni polykali vodu ...

Autor: Ivo Panuš | úterý 13.3.2018 12:32 | karma článku: 26.30 | přečteno: 1201x


Další články blogera

Ivo Panuš

Zmermomocnit hymnu se jim nezdařilo, a tak teď je na řadě další náš národní symbol …

... nahradit heraldický státní znak za logo renomované automobilové firmy, kdy je sice pravdou, že se mezi kamióny traduje ... Scania je dáma ... ale toto je fakt ubohost, ostuda a někdo se tím hodně vycajchnoval.

26.6.2018 v 15:47 | Karma článku: 24.83 | Přečteno: 756 | Diskuse

Ivo Panuš

Během II. světové války byl v areálu Roland Garros zřízen koncentrační tábor.

Tam, kde se dnes prohánějí za žlutým balónkem, mlátí raketami o zem, ale hlavně pro prachy, nejslavnější tenisté(tky) světa, kde již přes sto let probíhá turnaj French Open, tak byli vězněni ve válečných letech francouzští Židé.

5.6.2018 v 11:45 | Karma článku: 18.42 | Přečteno: 562 | Diskuse

Ivo Panuš

Na French Open-2018 se schylovalo k tenisovým masakrům ... "skutek však utek" ...

Narazila kosa na kámen, potetovaná tenisová věž, Karolína Plíšková, šla proti krásce z ruské Sibiře, hekající siréně, Marii Sharapovové. Potom se i přidala Serena Williams, která prohlásila : "S tou malou mrchou nesmím prohrát !"

5.6.2018 v 3:55 | Karma článku: 20.18 | Přečteno: 738 |

Ivo Panuš

Odsouzený vězeň, lobbista Janoušek, bude tak dlouho špekulovat, až jednoho dne zjistí ...

..., že už to mohl mít odseděné a být doma. Až tristní je ta skutečnost, co nám všechno předvádějí orgány činné v trestním řízení, jak jsou tak honosně nazývány. Je to ještě benevolence tohoto státu, a nebo už to je anarchie?

28.5.2018 v 14:37 | Karma článku: 28.11 | Přečteno: 976 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Aghová

Romeo a Julie navždy s námi, nebo proti nám?

Následující příběh je fiktivní, stejně jako osoby v něm vystupující. Jádrem příběhu je, co z nás dělá podvědomí uhoněného času a jakým přínosem jsou pro nás příběhy, které nás smí zlidšťovat. Povídka je v ich- formě.

18.8.2018 v 22:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 92 | Diskuse

ján sliacky

Klamavá reklama hloupé ženy a bezdomovec na plakátu

Jsou ženy - spotřebitelky - tak hloupé...? Nebo je to jenom snaha některých lehkoživků a neúspěšných ve svém oboru...? Máme v hlavách ještě trochu toho rozumu, nebo bereme vše, co se nám nabízí, za bernou minci...?

18.8.2018 v 22:19 | Karma článku: 7.04 | Přečteno: 198 |

Zdeňka Ortová

Stala jsem se obětí intrik, tak se mstím

Ve svém prvním zaměstnání jsem se stala obětí intrik. Abych se z toho nezbláznila, začala jsem se bránit tím samým a teď se mi líbí stavět lidi proti sobě.

18.8.2018 v 18:35 | Karma článku: 15.51 | Přečteno: 713 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem

Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.

18.8.2018 v 14:50 | Karma článku: 26.77 | Přečteno: 1196 | Diskuse

Vladimír Havránek

Chlastem za lepší ovzduší.

Mrknul jsem do kalendáře, zda není Apríl. Od toho jsme ale hodně vzdáleni. Pražský magistrát dal chytré hlavy dohromady, spojil se s pivovarem Lobkowicz, který vlastní známá čínská skupina CEFC a vzniklo pivo Pražský chodec.

18.8.2018 v 8:07 | Karma článku: 21.93 | Přečteno: 700 | Diskuse
Počet článků 213 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 996

... žít a zůstat v životě úplně sám v samotě,to není úplně nejvhodnější a nejšťastnější,ale ne vždy o tom rozhodujeme my sami,někdy jsme dokonce bez šance postaveni tzv. před hotovou věc ... a tečka ...a toto mají zvířata geneticky v sobě zakódované,a proto žijí ve smečkách,různých společenstvech,pospolitostech a symbiózách ...... káždý z nás,bez rozdílu toho v jaké své momentální životní situaci se nachází, to má na tomto světě na určitý čas všechno pouze a jenom propůjčené ... ... ten,kdo si to již uvědomil,a i se podle toho tak již chová,přemýšlí a uvažuje,patří mu za to tedy i poděkování ... ... ten,kdo je pomalejší,tak se k tomuto prokouše...po čase také,a budiž všem tyto články návodem,slabikářem,pomůckou,příručkou  ... může nastat situace,že některé myšlenky, prezentované v článcích, v někom z Vás vyvolají nepříjemný a negativní pocit,který je označován,jako VZTAHOVAČNOST,ale mohu Vás uklidnit,protože pokud by u Vás tato situace,nastala,tak se jedná o SVĚDOMÍ...

...život mě naučil,že nejnebezpečnější a nejbezpečnější zároveň, jsou zbraně : -lidský jazyk -tužka -papír ... nakonec ne jednou jsem se stal terčem posměchů,ironických poznámek,zesměšňování a ponižování,že moje IQ a schopnost komunikovat,odpovídá tomu,že musím psát,a to nejlépe ještě do konceptu...ano,tak mě to život naučil,nestydím se za to a budu v tom i pokračovat dále,jelikož se mi to osvědčilo i z dob,když mi bylo vyhrožováno odstraněním a fyzickou likvidací,když jsem byl vystaven a stal se obětí rabování a plundrování,když jsem byl uvržen do SAMOTY,když jsem zůstal na všechno a ve všem SÁM.....ale osvědčilo se mi to i v době,kdy po tom všem,mi byl navrhut SMÍR v domnění,že bude vše ZAPOMENUTO...

P.S.  Z přetrvávajících zdravotních důvodů není moje motorika ještě úplně vpořádku, v souvislosti s vkládáním myšlenek skrz klávesnici na "papír", a tak to může někdy působit diletantsky, až komicky  :-(

 

Najdete na iDNES.cz