Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie ČR už nemusí nic vyšetřovat ve věci úmrtí dvou žen v sauně na Jičínsku...

17. 04. 2017 2:40:31
... jelikož jí úplně postačí, aby si prostudovala kompletní diskuzní příspěvky ke zveřejněnému článku o tomto neštěstí, aby mohla považovat celý případ za objasněný.

Po přečtení článku, či zprávy, na i DNES.cz, v rubrice ZPRÁVY a dále potom KRIMI, ze dne 16. dubna 2017, lze jednoznačně konstatovat, že na Jičínsku se stala tragická nehoda, ke které patří přívlastek kuriózní, zvláštní, a nebo i nezvyklá. V každém případě se jedná o lidské neštěstí, které se snoubí se smrtí a vyhaslými lidskými životy... to je v tomto případě, jak se někdy používá „ alfa & omega“, kdy by měla být zachována jistá pieta, důstojnost a úcta, tedy určité „ dekórum“ , a alespoň momentální vážnost celé situace..

http://zpravy.idnes.cz/sauna-smrt-robusice-0q1-/krimi.aspx?c=A170416_084543_krimi_cen

To, že se tak vždy neděje jsem se opět přesvědčil, bohužel ne prvně, když jsem „zabrousil“ a otevřel si diskuzní příspěvky k výše uvedenému článku. Po chvilce jsem jí radši zavřel. V té době, kdy jsem listoval diskuzí, kdy jsem za přispění obsahu a témat diskuzních příspěvků, zvládnul „prolítnout“ pouze cca 3 stránky, tak diskuze obsahovala necelých 900 příspěvků. Nejsem žádný konzervativní moralista, ani zcela spisovně mluvící a píšící jedinec po vzoru Mirka Dušína, a nebo Káji Maříka,ale všechno má své meze, či mantinely. Diskuze ke článku o lidském neštěstí je zcela nechutně a cynicky tzv. „ přes čáru „ . Všichni jsme na této planetě DRUH : Homo sapiens sapiens, což znamená, tedy mělo by znamenat, ČLOVĚK MOUDRÝ ROZUMNÝ... ale kde se v nás, tedy v některých z nás, bere to buranství, což jsem vyjádřil, co nejslušněji to šlo, ale hlavně, kde se bere v nás ten cynismus ... ?

Jak jsem před chvílí uvedl, nejsem žádný moralista, ani nejsem v ničem 100 % -ní, ani dokonalý, tedy moderně vyjádřeno „ neprůstřelný " , i já mám své životní máslo na hlavě, ale co mě životní zkušenosti naučily, zejména ty negativní a nepříjemné, že vždycky si snažím tzv. „ otočit role „ , kdy v tomto případě spíše je na místě se pokusit tzv. „ vžít „ do situace těch, kterých se ta událost, neštěstí a tragédie přímo dotýká, a nebo se dotýká jejich nejbližšího okolí... vždyť ty dvě ženy, měly tady rodiny, byly to matky, možná jedna z nich už i babička, životní partnery, další příbuzné, přátele, známé, kamarády, spolupracovníky...prožívaly křesťanské svátky Velikonoce, které dnes ( 17.04.2017) vrcholí pomlázkou, plánovaly co budou dělat zítra, za týden,za měsíc, kam pojedou na výlety, nebo na dovolenou ...............atd. ........... a odešly do sauny a už se nevrátily ........

Určitě to není situace a prostor na vtipkování, ironii, zesměšňování, aroganci, nesmyslné fabulace a ukrutný cynismus...což nic jiného v diskuzi k tomtu čláku nenajdete, alespoň já jsem na těch prvních stranách, než jsem to zavřel, na nic jiného nenarazil. A myslím, že nebudu daleko od pravdy, že dál to bude přibližně stejné. Ano stala se tam světlá výjimka, bylo jich několik, kdy se někteří diskutující snažili ohradit ve stejném smyslu tohoto mého příspěvku, tedy proti cynismu. Ale to si pěkně „ naběhli“, jelikož byli okamžitě odkázáni do patřičných mezí a dostalo se jim označení, nebo-li cejchu, že jsou moralisté, kteří nerozumí legraci. A tak celá ta snaha spíše vyzněla, jako výkřiky do tmy. Nechápu co je legračního např. na srovnávání této události s funkcí plynových komor v koncentračních táborech za II. sv. války ... to jenom namátkou. To by, ale jeden nevěřil, co v diskuzních příspěvcích se najednou sejde odborníků všech nejrůznějších druhů profesí, kteří fabulují a fabulují, zesměšňují a zesměšňují, vtipkují a vtipkují, kdy pouze zvážní a zbystří, když je někdo upozorní na jejich nevhodné, nevkusné a nechutné jednání. Hemží se to tam odborníky na sauny, zámečnictví, sklářství, ale objeví se tam i celá řada psychologů, typem ...to já bych, kdybych ...ale asi i lékařů, to jsou co řešili zejména věk žen, či rozdíly ve fyzických schopnostech mužů a žen, pochopitelně s patřičně jadrným komentářem ... také se připojili právníci, kteří mají svoje tutovky, jako kdyby byli přímo na místě, kde se to stalo, ale dokonce se zúčastnili i filmaři, kteří si neodpustili připomenout scénu z filmu Jak svět přichází o básníky, kde F.R. Čech zavře Matáska s Křížem do sauny, no a pokud chceme, aby to bylo kompletní, tak se v diskuzi dokonce dostalo na národnostní otázky, a sice Čechy v.s. Morava, to ve smyslu ... to u nás na Moravě takové sauny určitě nemáme.... Vrcholem všeho, je ta skutečnost, že ve spodní části článku, tedy pod diskuzí, se plácá, problikává a vykukuje na čtenáře, nebo-li na diskutujícího, reklama : ... finské sauny jsou již 60. let na trhu ... No, tak, nechci být úzkostlivý, ani paranoidní, a tak se snažím uvěřit, že to s tou reklamou je dílem náhody.

Takže pokud Policie ČR si přečte kompletní diskuzi, těch téměř 900 příspěvků, protože tam bude určitě daleko větší počet zúčastněných odborníků, než jsem já zachytil, než jsem to celé znechuceně zavřel, tak nemusí již nic vyšetřovat.Určitě tam budou i vyšetřovatelé a kriminalisté, kteří už to mají dávno vyřešené. Jsou to tam všechno zaručené, jak se používá, zcela vyvážené tutovky, a tak jim jenom pouze stačí celý případ označit, jako objasněný.

Nerouhejme se, protože opravdu neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak je určitě na místě....si čas, od času ... ROLE OTOČIT a pokusit se VŽÍT DO SITUACE, těch druhých, které zrovna momentálně postihla nějaká životní tragédie a neštěstí.

Autor: Ivo Panuš | pondělí 17.4.2017 2:40 | karma článku: 26.19 | přečteno: 1913x

Další články blogera

Ivo Panuš

… co ňáký lithium, až dojde k lámání chleba, tak pošlou do světa i ten náš Karlštejn ...

Ostuda, ale jinak to byl docela fajnový předvolební mítink, a ještě k tomu za přítomnosti televizních kamer. Je to zrovna pár minut co jsem shlédnul záznam z jednání naší milostivé vrchnosti ... Nebude lepší zůstat v pátek doma?

18.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 14.72 | Přečteno: 320 | Diskuse

Ivo Panuš

Stoupá u nás negramotnost, a nebo je to pouhý projev neúcty, pohodlnosti a lenosti ?

V době, kdy celý svět je na pokraji jaderného konfliktu a u nás prudce zuří volby, kdy volební strany jsou ve fázi, že se začíná už prát špinavé prádlo, tak já si přijdu s takovou banální, nezajímavou, až skoro blbou, otázkou.

11.10.2017 v 8:49 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 735 | Diskuse

Ivo Panuš

Je Tomáš Rosický sparťanský mazánek, a nebo to má být projev kultu osobnosti ve Spartě ?

Obyčejné protěžování, a nebo tzv. „ prdelkování“, či snad dokonce opatrné našlapování, aby neměl přes cestu stébélko ? Každopádně to je kapitální eufórie, že Rosický dal, po 17-ti letech odmlky, v rudém triku Sparty....góóóóól...

11.9.2017 v 19:22 | Karma článku: 24.45 | Přečteno: 803 | Diskuse

Ivo Panuš

Kopne si David Lafata ve Spartě ještě do balónu, i po jeho hostování ve Všechnopárty ?

Za normálních podmínek, svobody slova a projevu, bez hrozby cenzury a perzekuce, za to co proneseme veřejně skrz média, tak tedy za těchto podmínek, by obavy nemusely být vůbec na místě. Ale i tak, kdo by dával za Spartu góly ?

9.9.2017 v 1:50 | Karma článku: 33.54 | Přečteno: 2229 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaroslav Herda

Dementi!

Mohou splnit naše očekávání? Mohou nás pozitivně překvapit? Obávám se, že ne. Zdá se, že slova byla napsána po zralé úvaze a řádně a pečlivě doložena.

21.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 479 | Diskuse

Pavel Vávra

Sex je motor, sex je zbraň.

Posouváním a znejasňováním hranic "přípustného" ničíme možnosti pro seznamování, ale také ničíme motor lidské civilizace a lidství tím, že "přiléváme do benzínu vodu". A dříve nebo později se ten motor zadře.

21.11.2017 v 18:05 | Karma článku: 17.54 | Přečteno: 409 | Diskuse

Tomáš Flaška

Měli bychom být za invazi v roce 1968 vděční

"Československo by mělo být Sovětskému svazu za rok 1968 vděčné: historie pražského jara." Tento článek vyšel v den návštěvy prezidenta Zemana v Rusku na serveru Zvezda.

21.11.2017 v 16:09 | Karma článku: 37.64 | Přečteno: 1171 | Diskuse

Jiří Turner

Konverze od ateismu k ateismu

Moudrost náboženství by měla patřit celému lidstvu, i těm nejracionálnějším z nás, a zasluhuje, aby si jí i její největší odpůrci zaobírali. Náboženství je příliš užitečné a vlivné, než aby se mohlo zcela přenechat věřícím.

21.11.2017 v 15:23 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 475 | Diskuse

Alena Kulhavá

Jak fakenews a nepravdy ovlivňují nejen výsledky parlamentních a prezidentských voleb v ČR

Pravda zvítězí platí skutečně až při pohledu tváří tvář smrti a někteří i to obejdou a pak je otázka, co prožívají potom (pokud vezmeme zkušenosti různých náboženství pouze jako teoretické možnosti). Je odpovědnost na politicích?

21.11.2017 v 14:31 | Karma článku: 14.46 | Přečteno: 669 |
Počet článků 181 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 748

... žít a zůstat v životě úplně sám v samotě,to není úplně nejvhodnější a nejšťastnější,ale ne vždy o tom rozhodujeme my sami,někdy jsme dokonce bez šance postaveni tzv. před hotovou věc ... a tečka ...a toto mají zvířata geneticky v sobě zakódované,a proto žijí ve smečkách,různých společenstvech,pospolitostech a symbiózách ...... káždý z nás,bez rozdílu toho v jaké své momentální životní situaci se nachází, to má na tomto světě na určitý čas všechno pouze a jenom propůjčené ... ... ten,kdo si to již uvědomil,a i se podle toho tak již chová,přemýšlí a uvažuje,patří mu za to tedy i poděkování ... ... ten,kdo je pomalejší,tak se k tomuto prokouše...po čase také,a budiž všem tyto články návodem,slabikářem,pomůckou,příručkou  ... může nastat situace,že některé myšlenky, prezentované v článcích, v někom z Vás vyvolají nepříjemný a negativní pocit,který je označován,jako VZTAHOVAČNOST,ale mohu Vás uklidnit,protože pokud by u Vás tato situace,nastala,tak se jedná o SVĚDOMÍ...

...život mě naučil,že nejnebezpečnější a nejbezpečnější zároveň, jsou zbraně : -lidský jazyk -tužka -papír ... nakonec ne jednou jsem se stal terčem posměchů,ironických poznámek,zesměšňování a ponižování,že moje IQ a schopnost komunikovat,odpovídá tomu,že musím psát,a to nejlépe ještě do konceptu...ano,tak mě to život naučil,nestydím se za to a budu v tom i pokračovat dále,jelikož se mi to osvědčilo i z dob,když mi bylo vyhrožováno odstraněním a fyzickou likvidací,když jsem byl vystaven a stal se obětí rabování a plundrování,když jsem byl uvržen do SAMOTY,když jsem zůstal na všechno a ve všem SÁM.....ale osvědčilo se mi to i v době,kdy po tom všem,mi byl navrhut SMÍR v domnění,že bude vše ZAPOMENUTO...

P.S.  Z přetrvávajících zdravotních důvodů není moje motorika ještě úplně vpořádku, v souvislosti s vkládáním myšlenek skrz klávesnici na "papír", a tak to může někdy působit diletantsky, až komicky  :-(

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.