Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie ČR už nemusí nic vyšetřovat ve věci úmrtí dvou žen v sauně na Jičínsku...

17. 04. 2017 2:40:31
... jelikož jí úplně postačí, aby si prostudovala kompletní diskuzní příspěvky ke zveřejněnému článku o tomto neštěstí, aby mohla považovat celý případ za objasněný.

Po přečtení článku, či zprávy, na i DNES.cz, v rubrice ZPRÁVY a dále potom KRIMI, ze dne 16. dubna 2017, lze jednoznačně konstatovat, že na Jičínsku se stala tragická nehoda, ke které patří přívlastek kuriózní, zvláštní, a nebo i nezvyklá. V každém případě se jedná o lidské neštěstí, které se snoubí se smrtí a vyhaslými lidskými životy... to je v tomto případě, jak se někdy používá „ alfa & omega“, kdy by měla být zachována jistá pieta, důstojnost a úcta, tedy určité „ dekórum“ , a alespoň momentální vážnost celé situace..

http://zpravy.idnes.cz/sauna-smrt-robusice-0q1-/krimi.aspx?c=A170416_084543_krimi_cen

To, že se tak vždy neděje jsem se opět přesvědčil, bohužel ne prvně, když jsem „zabrousil“ a otevřel si diskuzní příspěvky k výše uvedenému článku. Po chvilce jsem jí radši zavřel. V té době, kdy jsem listoval diskuzí, kdy jsem za přispění obsahu a témat diskuzních příspěvků, zvládnul „prolítnout“ pouze cca 3 stránky, tak diskuze obsahovala necelých 900 příspěvků. Nejsem žádný konzervativní moralista, ani zcela spisovně mluvící a píšící jedinec po vzoru Mirka Dušína, a nebo Káji Maříka,ale všechno má své meze, či mantinely. Diskuze ke článku o lidském neštěstí je zcela nechutně a cynicky tzv. „ přes čáru „ . Všichni jsme na této planetě DRUH : Homo sapiens sapiens, což znamená, tedy mělo by znamenat, ČLOVĚK MOUDRÝ ROZUMNÝ... ale kde se v nás, tedy v některých z nás, bere to buranství, což jsem vyjádřil, co nejslušněji to šlo, ale hlavně, kde se bere v nás ten cynismus ... ?

Jak jsem před chvílí uvedl, nejsem žádný moralista, ani nejsem v ničem 100 % -ní, ani dokonalý, tedy moderně vyjádřeno „ neprůstřelný " , i já mám své životní máslo na hlavě, ale co mě životní zkušenosti naučily, zejména ty negativní a nepříjemné, že vždycky si snažím tzv. „ otočit role „ , kdy v tomto případě spíše je na místě se pokusit tzv. „ vžít „ do situace těch, kterých se ta událost, neštěstí a tragédie přímo dotýká, a nebo se dotýká jejich nejbližšího okolí... vždyť ty dvě ženy, měly tady rodiny, byly to matky, možná jedna z nich už i babička, životní partnery, další příbuzné, přátele, známé, kamarády, spolupracovníky...prožívaly křesťanské svátky Velikonoce, které dnes ( 17.04.2017) vrcholí pomlázkou, plánovaly co budou dělat zítra, za týden,za měsíc, kam pojedou na výlety, nebo na dovolenou ...............atd. ........... a odešly do sauny a už se nevrátily ........

Určitě to není situace a prostor na vtipkování, ironii, zesměšňování, aroganci, nesmyslné fabulace a ukrutný cynismus...což nic jiného v diskuzi k tomtu čláku nenajdete, alespoň já jsem na těch prvních stranách, než jsem to zavřel, na nic jiného nenarazil. A myslím, že nebudu daleko od pravdy, že dál to bude přibližně stejné. Ano stala se tam světlá výjimka, bylo jich několik, kdy se někteří diskutující snažili ohradit ve stejném smyslu tohoto mého příspěvku, tedy proti cynismu. Ale to si pěkně „ naběhli“, jelikož byli okamžitě odkázáni do patřičných mezí a dostalo se jim označení, nebo-li cejchu, že jsou moralisté, kteří nerozumí legraci. A tak celá ta snaha spíše vyzněla, jako výkřiky do tmy. Nechápu co je legračního např. na srovnávání této události s funkcí plynových komor v koncentračních táborech za II. sv. války ... to jenom namátkou. To by, ale jeden nevěřil, co v diskuzních příspěvcích se najednou sejde odborníků všech nejrůznějších druhů profesí, kteří fabulují a fabulují, zesměšňují a zesměšňují, vtipkují a vtipkují, kdy pouze zvážní a zbystří, když je někdo upozorní na jejich nevhodné, nevkusné a nechutné jednání. Hemží se to tam odborníky na sauny, zámečnictví, sklářství, ale objeví se tam i celá řada psychologů, typem ...to já bych, kdybych ...ale asi i lékařů, to jsou co řešili zejména věk žen, či rozdíly ve fyzických schopnostech mužů a žen, pochopitelně s patřičně jadrným komentářem ... také se připojili právníci, kteří mají svoje tutovky, jako kdyby byli přímo na místě, kde se to stalo, ale dokonce se zúčastnili i filmaři, kteří si neodpustili připomenout scénu z filmu Jak svět přichází o básníky, kde F.R. Čech zavře Matáska s Křížem do sauny, no a pokud chceme, aby to bylo kompletní, tak se v diskuzi dokonce dostalo na národnostní otázky, a sice Čechy v.s. Morava, to ve smyslu ... to u nás na Moravě takové sauny určitě nemáme.... Vrcholem všeho, je ta skutečnost, že ve spodní části článku, tedy pod diskuzí, se plácá, problikává a vykukuje na čtenáře, nebo-li na diskutujícího, reklama : ... finské sauny jsou již 60. let na trhu ... No, tak, nechci být úzkostlivý, ani paranoidní, a tak se snažím uvěřit, že to s tou reklamou je dílem náhody.

Takže pokud Policie ČR si přečte kompletní diskuzi, těch téměř 900 příspěvků, protože tam bude určitě daleko větší počet zúčastněných odborníků, než jsem já zachytil, než jsem to celé znechuceně zavřel, tak nemusí již nic vyšetřovat.Určitě tam budou i vyšetřovatelé a kriminalisté, kteří už to mají dávno vyřešené. Jsou to tam všechno zaručené, jak se používá, zcela vyvážené tutovky, a tak jim jenom pouze stačí celý případ označit, jako objasněný.

Nerouhejme se, protože opravdu neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak je určitě na místě....si čas, od času ... ROLE OTOČIT a pokusit se VŽÍT DO SITUACE, těch druhých, které zrovna momentálně postihla nějaká životní tragédie a neštěstí.

Autor: Ivo Panuš | pondělí 17.4.2017 2:40 | karma článku: 26.06 | přečteno: 1851x

Další články blogera

Ivo Panuš

I přes tu skutečnost, že jsme značně ateistickým národem, co si budeme nalhávat, ...

...tak výstavu liturgických oděvů a předmětů lze považovat za zcela ojedinělou a unikátní. Jedná se o velice zajímavý nápad z oblasti kultury, kdy se nám nabízí seznámit se s módními trendy liturgického oblečení.

27.6.2017 v 17:21 | Karma článku: 8.79 | Přečteno: 385 | Diskuse

Ivo Panuš

Co jsme se nafňukali, že nám bolševik zakazoval chodit do kostela a být věřícími.

A teď ? Tu možnost tady máme, ale stejně se svato-stánkům vyhýbáme obrovským obloukem a uznáváme pouze Velikonoce a Vánoce. Je celá řada dalších církevních svátků, které bychom měli ctít, alespoň z kulturně-historického hlediska.

26.6.2017 v 2:39 | Karma článku: 14.91 | Přečteno: 572 | Diskuse

Ivo Panuš

Vymírá profese řidič kamiónů, kde platí … jednou nohou v hrobě, a druhou nohou v kriminále

... tak by se nechalo charakterizovat, stále u nás, tak nedoceňované povolání, řidič kamiónů, které by se nechalo považovat, ne za povolání, ale za poslání ... při kterém se velice často balancuje na tenké hraně života a smrti ...

2.6.2017 v 13:33 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 690 | Diskuse

Ivo Panuš

… naše politická scéna … quo vadis ? … porušujíc nejvyšší zákon této země, Ústavu ČR …

... kdy z jedním ze základních práv je i právo na informaci. A my, jak nás označujete, obyčejní lidé, tuto informaci nemáme, protože stále dokola hrajete podle starého scénaře a relevantní informace nám záměrně tajíte.

17.5.2017 v 8:25 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 498 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vyoral

Redaktorka provokuje na Mácháči v burkinách. Zamachruje taky bikinami u Saúdů?

Redaktorka chtěla poukázat na xenofobii Čechů. Snažila se sebevíc, leč zůstalo jen u jejích hloupě sebestředných stesků, které si protiřečí i s jí natočeným videem. Dovolím si rovněž pochybovat, že by si pamatovala desítku citací.

22.7.2017 v 10:11 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 229 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Chesterton neuvěřitelně aktuální

Výběr z citátů konzervativního myslitele Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), které znějí 81 let po jeho smrti neskutečně aktuálně.

22.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 206 | Diskuse

Vladimír Havránek

Čeští vojáci v Pobaltí?...samo že ano, ruský medvěd nezná hranic!

Jen zírám, kolik se tu vyrojilo bojovníků proti naší účasti v Pobaltí. Pokud by ruský medvěd zpozoroval, že nějaká hranice se kterou sousedí je méně chráněná, učiní obrovskou nenávist proti jeho občanům a území zaberou!

21.7.2017 v 21:48 | Karma článku: 23.14 | Přečteno: 833 | Diskuse

Petr Bajnar

Příběh „neúspěšného" vysokoškoláka

Žijeme v době, kdy zejména vzdělanější části populace vládne „kult úspěchu“. Knihkupectví jsou plná knih obsahujících rady, jak dosáhnout v životě a kariéře co nejvyšší postavení.

21.7.2017 v 17:48 | Karma článku: 24.38 | Přečteno: 932 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze audioknihy „Sense and Sensibility“ od Jane Austen

Kdo by neznal rozumnou Elinor, emocionální Mariane a roztomilou Margaret, sestry Dashwoodovy? Ano, tři dcery paní Dashwoodové z románu „Sense and Sensibility“. A co si dát knihu pro změnu v angličtině v MP3 v podání rodilé mluvčí?

21.7.2017 v 17:01 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 120 | Diskuse
Počet článků 170 Celková karma 13.59 Průměrná čtenost 720

... žít a zůstat v životě úplně sám v samotě,to není úplně nejvhodnější a nejšťastnější,ale ne vždy o tom rozhodujeme my sami,někdy jsme dokonce bez šance postaveni tzv. před hotovou věc ... a tečka ...a toto mají zvířata geneticky v sobě zakódované,a proto žijí ve smečkách,různých společenstvech,pospolitostech a symbiózách ...... káždý z nás,bez rozdílu toho v jaké své momentální životní situaci se nachází, to má na tomto světě na určitý čas všechno pouze a jenom propůjčené ... ... ten,kdo si to již uvědomil,a i se podle toho tak již chová,přemýšlí a uvažuje,patří mu za to tedy i poděkování ... ... ten,kdo je pomalejší,tak se k tomuto prokouše...po čase také,a budiž všem tyto články návodem,slabikářem,pomůckou,příručkou  ... může nastat situace,že některé myšlenky, prezentované v článcích, v někom z Vás vyvolají nepříjemný a negativní pocit,který je označován,jako VZTAHOVAČNOST,ale mohu Vás uklidnit,protože pokud by u Vás tato situace,nastala,tak se jedná o SVĚDOMÍ...

...život mě naučil,že nejnebezpečnější a nejbezpečnější zároveň, jsou zbraně : -lidský jazyk -tužka -papír ... nakonec ne jednou jsem se stal terčem posměchů,ironických poznámek,zesměšňování a ponižování,že moje IQ a schopnost komunikovat,odpovídá tomu,že musím psát,a to nejlépe ještě do konceptu...ano,tak mě to život naučil,nestydím se za to a budu v tom i pokračovat dále,jelikož se mi to osvědčilo i z dob,když mi bylo vyhrožováno odstraněním a fyzickou likvidací,když jsem byl vystaven a stal se obětí rabování a plundrování,když jsem byl uvržen do SAMOTY,když jsem zůstal na všechno a ve všem SÁM.....ale osvědčilo se mi to i v době,kdy po tom všem,mi byl navrhut SMÍR v domnění,že bude vše ZAPOMENUTO...

P.S.  Z přetrvávajících zdravotních důvodů není moje motorika ještě úplně vpořádku, v souvislosti s vkládáním myšlenek skrz klávesnici na "papír", a tak to může někdy působit diletantsky, až komicky  :-(

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.