Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

… poslední titulky z novin, těsně před celosvětovým válečným konfliktem …

13. 04. 2017 13:20:50
... lodě USA se blíží ke Koreji ... KLDR hrozí odpovědí, jaderným útokem proti USA ... Kreml je znepokojený ... L. P. 2017.04.12 ...

PROLOG :

... nejsem žádným politologem a o poltické dění se spíše zajímám, tedy spíše se ho snažím vnímat z důvodu, abych intelektuálně nezahníval, a tak i tento příspěvek v žádném případě nepatří do ranku politického, ale spíše společenské rubriky, kdy se snažím nad vším spíše meditovat z hlediska lidského ... ty doby, kdy jsem bušil svojí pěstičkou do stolu a vztekal se nad tím, či oným, politickým paskvilem, tak ty doby už jsou dávno dějepisem, jelikož jsem pochopil, že já, člověk, jedinec, nemá šanci cokoliv měnit, že jsem, v přirovnání, pouhou prachovou částicí v tomto obrovském a nekonečném vesmíru okolo mě ... a to bylo v době, kdy jsem byl zcela fit, jak se říká lámal skály, a také nepolykal denně 12 kusů lentilek, různého druhu, různé účinnosti, či neúčinnosti, tak jak se děje v současné mojí přítomnosti, kdy se svojí energií musím náležitě a racionálně šetřit a hospodařit, abych byl schopen zvládnout, tedy přežít, celý den a vyčkat na příchod dne dalšího ... nemohu si dovolit ve své situaci plýtvat svojí energií, o to víc to platí v případě, kde jednoznačně vím, že moje vynaložené úsilí by přišlo v niveč, a ani nic by nevyřešilo ... a tím pro mě politika je.

Každý svůj den, na který čekám celou noc sedíce v křesle, jelikož pouze to je ta poloha, kdy dokáži na pár okamžiků dát všem bolestem „ nashle „ ... ještě snad pověsit se, ale to jsem ještě nezkoušel...zatím ... tak tedy každý další a nový den přichází okolo té šesté, nebo půl sedmé. Začínám každé ráno úplně stejně ... kažodenní rituál ... ranní káva & cigareta ... jak se to pěkně rýmuje ... není káva bez cigára ... To je to, co mi ještě doktoři nezakázali, kafe a cigarety. No možná by mi to i chtěli zakázat, ale asi si říkají, ať alespoň nějakou tu radost mám. Vždycky si během toho svého pravidelného a ortodoxního ranního rituálu přečtu, tedy prolítnu, co je nového okolo mě, okolo nás, co se zase kde stalo a událo. Dřív, když ještě nebyl internet, tak jsem využíval novin a prostě jsem si v nich listoval. Teď je to jednodušší, zmáčknu knoflík na PC a mám noviny, doba ranního šustění novinového papíru je nenávratně pryč. Pouze musím bý značně obezřetný, abych rozlišil co je vyvážená informace, a co je nevyvážená informace, či bulvární paskvil. A tak na mě z monitoru vykukuje červený text o velikosti palcových titulků, kde ve třech oznámeních, či větách se dozvídám co právě dělají odvěcí antagonističní rivalové naší planety, kteří by byli rádi za to, kdyby se jeden z nich stal tím vysněným ŘEDITELEM ZEMĚKOULE, tedy PUPKEM SVĚTA.

V tu chvíli mi prolítlo hlavou to co jsem použil, jako název mého dnešního příspěvku ... POSLEDNÍ TITULKY Z NOVIN , TĚSNĚ PŘED CELOSVĚTOVÝM VÁLEČNÝM KONFLIKTEM ... možná to je přitažené hodně za vlasy, možná jsem to pojal moc hekticky, protože jsem to četl v době, kdy jsem byl ještě částečně mimo provoz a můj RESTART do dalšího dne teprve začínal probíhat a projevovat se. Ale nevím, nevím, prostě mi to takto prolítlo hlavou, a takto to na mě zapůsobilo ... AŽ MI Z TOHO ZAMRAZILO, tak to už je vážně konec, tedy vlastně začátek, něčeho, čeho se nechci dožít ... 100 let po I. světové válce a stále je to aktuální, celosvětová hrůza, která nenechává nikoho na pochybách, že to tou hrůzou bylo opravdu. Nakonec to, že se tomu věnuje prakticky ve všech médiích, zejména v televizi, tak to je i toho důkazem. 70 let po II. světové válce, situace je obdobná, stále se připomínají ty hrůzy, což je správné, nikdy se na to nesmí zapomenout, protože ta naše dnešní mládež je v tomto směru nějak mimo mísu. Už ani nepomohla, ani nepomáhá válka studená ? Tak co bude dál ? Čeká se už pouze na záminku ? Záminkou to vždycky začíná. A to, že se něco děje ? Jak se slengově říká : ... tak vo tom, ani potom ... Máme za sebou již přesuny značně početných vojenských kolon směrem víc a víc na východ ... Polsko a Pobaltí ...bombových výbuchů a nájezdy automobilů do obyvatelů této planety mají vzrůstající tendenci, už to pomalu přestáváme registrovat, jenom pár dnů zpátky Německo, Rusko, Švédsko .... o Velikonocích, o těch křesťanských svátcích, nás na ulicích budou doprovázet ozbrojení muži s dlouhými zbraněmi ... naši politici jsou spokojeni, jaký zájem vyvolal zákon o možnosti se ozbrojit ... zahraniční politici zase čekají s jakou „ jobovkou „ zase přijde, co vymyslí, prezident USA, který nemá ani „ šajnu „ o tom co je to diplomacie, o politické diplomacii, tak to už vůbec, o tom si snad může nechat jenom zdát. Jeho jednání spíše připomíná styl „ co krok, to nápad „ , kdy mi někdy připadá, jako ten „ Kluk z plakátu “, ze starého RETRO Večerníčku, který nabízel za dobré vysvědčení knihu. Někdy zase svým chováním a jednáním spíše připomíná nevycválaného fracka, ale ke všemu ještě značně hyperaktivního a arogantního, nikdo a nikdy se neví co zrovna udělá ... tak tomu bych klíčer od raket určitě nesvěřil ... a takhle si tu žijeme ... S pocitem, s ůzkostným pocitem a otázkami. Jsme už ve válce ? Nebo se k ní mílovými kroky blížíme ? Všechno tak nějak nasvědčuje tomu, že se vážně už čeká jenom na tu záminku. Zbrojní průmysl a zbrojaři, takový byznys, těch peněz, toho jmění, prachy, prachy a zase jenom prachy, no přeci nemohou dělat stále na sklad, ale potřebují, aby se sklady začaly vyprazdňovat, aby se začalo přeci střílet. A těch „ pár konfliktů „ , které se odehrávají zejména na Blízkém Východě, tak to jim určitě trn z paty nevytrhne, jelikož potřebují, zase a po dlouhé době, nějakou pořádnou zakázku ...

Všichni vzájemně máme jednu věc společnou, kdy je jedno jestli se jedná o boháče, nebo žebráka, o tělesného a nemocného invalidu, a nebo sportovce, o vystudovaného intelektuála, a nebo obyčejného dělníka. Všichni jsme si rovni, a sice v tom, že to tady máme na tomto světě, pouze na určitý čas propůjčené a všechno to budeme muset také tady jednoho dne vrátit. Tak proč se podle toho, tak k sobě vzájemně nechováme ? Proč ? Proč ? Ptám se sám pro sebe, proč ?

Autor: Ivo Panuš | čtvrtek 13.4.2017 13:20 | karma článku: 20.20 | přečteno: 762x

Další články blogera

Ivo Panuš

I přes tu skutečnost, že jsme značně ateistickým národem, co si budeme nalhávat, ...

...tak výstavu liturgických oděvů a předmětů lze považovat za zcela ojedinělou a unikátní. Jedná se o velice zajímavý nápad z oblasti kultury, kdy se nám nabízí seznámit se s módními trendy liturgického oblečení.

27.6.2017 v 17:21 | Karma článku: 8.79 | Přečteno: 385 | Diskuse

Ivo Panuš

Co jsme se nafňukali, že nám bolševik zakazoval chodit do kostela a být věřícími.

A teď ? Tu možnost tady máme, ale stejně se svato-stánkům vyhýbáme obrovským obloukem a uznáváme pouze Velikonoce a Vánoce. Je celá řada dalších církevních svátků, které bychom měli ctít, alespoň z kulturně-historického hlediska.

26.6.2017 v 2:39 | Karma článku: 14.91 | Přečteno: 572 | Diskuse

Ivo Panuš

Vymírá profese řidič kamiónů, kde platí … jednou nohou v hrobě, a druhou nohou v kriminále

... tak by se nechalo charakterizovat, stále u nás, tak nedoceňované povolání, řidič kamiónů, které by se nechalo považovat, ne za povolání, ale za poslání ... při kterém se velice často balancuje na tenké hraně života a smrti ...

2.6.2017 v 13:33 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 690 | Diskuse

Ivo Panuš

… naše politická scéna … quo vadis ? … porušujíc nejvyšší zákon této země, Ústavu ČR …

... kdy z jedním ze základních práv je i právo na informaci. A my, jak nás označujete, obyčejní lidé, tuto informaci nemáme, protože stále dokola hrajete podle starého scénaře a relevantní informace nám záměrně tajíte.

17.5.2017 v 8:25 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 498 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vyoral

Redaktorka provokuje na Mácháči v burkinách. Zamachruje taky bikinami u Saúdů?

Redaktorka chtěla poukázat na xenofobii Čechů. Snažila se sebevíc, leč zůstalo jen u jejích hloupě sebestředných stesků, které si protiřečí i s jí natočeným videem. Dovolím si rovněž pochybovat, že by si pamatovala desítku citací.

22.7.2017 v 10:11 | Karma článku: 19.17 | Přečteno: 131 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Chesterton neuvěřitelně aktuální

Výběr z citátů konzervativního myslitele Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), které znějí 81 let po jeho smrti neskutečně aktuálně.

22.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 205 | Diskuse

Vladimír Havránek

Čeští vojáci v Pobaltí?...samo že ano, ruský medvěd nezná hranic!

Jen zírám, kolik se tu vyrojilo bojovníků proti naší účasti v Pobaltí. Pokud by ruský medvěd zpozoroval, že nějaká hranice se kterou sousedí je méně chráněná, učiní obrovskou nenávist proti jeho občanům a území zaberou!

21.7.2017 v 21:48 | Karma článku: 23.14 | Přečteno: 826 | Diskuse

Petr Bajnar

Příběh „neúspěšného" vysokoškoláka

Žijeme v době, kdy zejména vzdělanější části populace vládne „kult úspěchu“. Knihkupectví jsou plná knih obsahujících rady, jak dosáhnout v životě a kariéře co nejvyšší postavení.

21.7.2017 v 17:48 | Karma článku: 24.06 | Přečteno: 902 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze audioknihy „Sense and Sensibility“ od Jane Austen

Kdo by neznal rozumnou Elinor, emocionální Mariane a roztomilou Margaret, sestry Dashwoodovy? Ano, tři dcery paní Dashwoodové z románu „Sense and Sensibility“. A co si dát knihu pro změnu v angličtině v MP3 v podání rodilé mluvčí?

21.7.2017 v 17:01 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 119 | Diskuse
Počet článků 170 Celková karma 13.59 Průměrná čtenost 720

... žít a zůstat v životě úplně sám v samotě,to není úplně nejvhodnější a nejšťastnější,ale ne vždy o tom rozhodujeme my sami,někdy jsme dokonce bez šance postaveni tzv. před hotovou věc ... a tečka ...a toto mají zvířata geneticky v sobě zakódované,a proto žijí ve smečkách,různých společenstvech,pospolitostech a symbiózách ...... káždý z nás,bez rozdílu toho v jaké své momentální životní situaci se nachází, to má na tomto světě na určitý čas všechno pouze a jenom propůjčené ... ... ten,kdo si to již uvědomil,a i se podle toho tak již chová,přemýšlí a uvažuje,patří mu za to tedy i poděkování ... ... ten,kdo je pomalejší,tak se k tomuto prokouše...po čase také,a budiž všem tyto články návodem,slabikářem,pomůckou,příručkou  ... může nastat situace,že některé myšlenky, prezentované v článcích, v někom z Vás vyvolají nepříjemný a negativní pocit,který je označován,jako VZTAHOVAČNOST,ale mohu Vás uklidnit,protože pokud by u Vás tato situace,nastala,tak se jedná o SVĚDOMÍ...

...život mě naučil,že nejnebezpečnější a nejbezpečnější zároveň, jsou zbraně : -lidský jazyk -tužka -papír ... nakonec ne jednou jsem se stal terčem posměchů,ironických poznámek,zesměšňování a ponižování,že moje IQ a schopnost komunikovat,odpovídá tomu,že musím psát,a to nejlépe ještě do konceptu...ano,tak mě to život naučil,nestydím se za to a budu v tom i pokračovat dále,jelikož se mi to osvědčilo i z dob,když mi bylo vyhrožováno odstraněním a fyzickou likvidací,když jsem byl vystaven a stal se obětí rabování a plundrování,když jsem byl uvržen do SAMOTY,když jsem zůstal na všechno a ve všem SÁM.....ale osvědčilo se mi to i v době,kdy po tom všem,mi byl navrhut SMÍR v domnění,že bude vše ZAPOMENUTO...

P.S.  Z přetrvávajících zdravotních důvodů není moje motorika ještě úplně vpořádku, v souvislosti s vkládáním myšlenek skrz klávesnici na "papír", a tak to může někdy působit diletantsky, až komicky  :-(

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.