Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na olympiádu bez hokejových hvězdiček z NHL, no tak , a co jako má být ... ?

4. 04. 2017 12:35:12
... i když nějak nám ta myšlenka propojených kruhů přišla o svůj význam. Za vším hledej byznys, světem hýbou prachy ... morálka a čest jdou úplně bokem, a to už i v případě sportovního svátku, kterým olympiáda je, tedy vlastně byla.

To, že už i sport, v současné době, je jeden velký, sprostý a nehorázný byznys, tak to je všeobecně známá informace, s kterou už nestojí, ani za to nějak dál pracovat. Prostě je to vý-dobytek současné a hlavně moderní doby, který však zasahuje do čistoty bílého podkladu olympijské zástavy s propojenými olympijskými kruhy. Nemá smysl zde popisovat symboliku olympijské vlajky, to snad ještě ty děti ve školách učí. Ale proč to celé nezrušit, tu komedii, dnes už tedy komedii, o nějakém spojování národů, kdy není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Z té prapůvodní myšlenky, jistě šlechetné myšlenky, se v dnešní době už stala pouhá fráze, kterou dnešní, nastupující generace, ani nedokáže pochopit co tím bylo myšleno... si ta naše současná mládež řekne...nevyhrát, ale jenom se zúčastnit, co to je za blábol, přeci se nepojedu někam honit a dřít, jenom, abych se zúčastnil a nic z toho ...

Je to smutný příběh, tím nemyslím tento příspěvek, ale myšleno je tím to, kam to vlastně všechno spěje..... A proto, pravděpodobně, ani nikoho moc neudivilo rozhodnutí, že olympiáda 2018 bude bez hokejových hvězdiček z NHL. Zajímavé snad na celé té anabázi jsou některé názory aktérů, kterých se to přímo, a nebo i nepřímo, dotýká. Tolik upřímnosti jsem nečekal v prohlášení činovníků NHL, kteří to na rovinu rozbalili, bez žádného diplomatického okecávání. A sice, že zastavit NHL cca na 3 týdny kvůli olympiádě, tak to by přišli o velmi značný zisk, což dokonce komentovali, že olympiáda pro ně přináší akorát ztrátu... no nejsem žádný fundovaný ekonom, ani byznysmen, ale tím, že olympijský oheň se zapaluje 1 x za čtyři roky, tak pokud by si tu, tak citelnou ztrátu, která by mohla položit kluby a nenávratně uvrhnout do červených čísel, rozložili na čtyři díly, tak by to snad taková likvidační rána nebyla. Dalším vyloženě komerčním pohledem, je obava z toho, co by v té době dělala u nich média, protože v té době prakticky u nich nefrčí žádný jiný sport a ještě k tomu zastavit NHL, tak to by už opravdu neměli o čem psát, ani vysílat. Co se týká této oblasti, tak se značně ozývají i fanoušci, kteří jsou také zásadně a nesmlouvavě pro to, aby se NHL nepřerušovala kvůli " nějaké " olympiádě. Posledním takovým jejich argumentem je prý, údajně to, že kluby nevědí v jakém stavu, čímž je myšleno zdravotním stavu, by se jim jejich hvězdičky vracely z olympijského turnaje. Připadá mi to trochu moc, tzv. „přitažené za vlasy“, že z toho dělají zbytečnou kovbojku... to je olympijský turnaj v ledním hokeji, nikdo je přeci neposílá do války, na frontu, do první linie. Ale ono to v konečném důsledku asi není vůbec toto všechno podstatné, protože samotný olympijský výbor se k tomu " postavil čelem ", a sice že už nehodlá financovat náklady na pojištění, ani náklady na dopravu, oproti předešlým olympiádám. Bohužel tomu nepomohla, ani nabídka ze strany mezinárodní hokejové federace, že potřebnou, pro olympijský výbor kritickou, finanční částku by zajistili. Jedná se údajně cca o 20 miliónů ... dolarů... hmmm. Hodně se o tom diskutuje, a sice stylem, tzv. " výkřiků do tmy ", ze strany některých hráčů, že se nechají uvolnit, že tam pojedou sólo apod. a naopak, že jim kluby bránit nebudou, ale to lze opravdu považovat za momentální, hektické projevy, protože všude platí, že koho chleba jíš, tak toho píseň zpívej, jinak letíš z hrušky dolů...

Stejně tak platí, že žádná kaše se nekonzumuje, tak horká, jak se uvaří, ale do zahájení zimní olympiády 2018 je ještě hromada času na to, aby to celé vybublalo, vyšumělo, opadly emoce, horké hlavy vychladly .... jak se říká, že všechno na světě má své místo a svůj čas.

Neodpustím si na závěr použít legendární hlášku, která má co dočinění se sportem a obzvlášť a zcela zásadně s ledním hokejem, jelikož jí vymyslel a hlavně i používal, pan hokejista a pan trenér Ivan Hlinka (cituji) : HLAVNĚ SE Z TOHO NEPOSRAT ... (konec citace).

Autor: Ivo Panuš | úterý 4.4.2017 12:35 | karma článku: 15.84 | přečteno: 504x

Další články blogera

Ivo Panuš

I přes tu skutečnost, že jsme značně ateistickým národem, co si budeme nalhávat, ...

...tak výstavu liturgických oděvů a předmětů lze považovat za zcela ojedinělou a unikátní. Jedná se o velice zajímavý nápad z oblasti kultury, kdy se nám nabízí seznámit se s módními trendy liturgického oblečení.

27.6.2017 v 17:21 | Karma článku: 8.79 | Přečteno: 385 | Diskuse

Ivo Panuš

Co jsme se nafňukali, že nám bolševik zakazoval chodit do kostela a být věřícími.

A teď ? Tu možnost tady máme, ale stejně se svato-stánkům vyhýbáme obrovským obloukem a uznáváme pouze Velikonoce a Vánoce. Je celá řada dalších církevních svátků, které bychom měli ctít, alespoň z kulturně-historického hlediska.

26.6.2017 v 2:39 | Karma článku: 14.91 | Přečteno: 572 | Diskuse

Ivo Panuš

Vymírá profese řidič kamiónů, kde platí … jednou nohou v hrobě, a druhou nohou v kriminále

... tak by se nechalo charakterizovat, stále u nás, tak nedoceňované povolání, řidič kamiónů, které by se nechalo považovat, ne za povolání, ale za poslání ... při kterém se velice často balancuje na tenké hraně života a smrti ...

2.6.2017 v 13:33 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 690 | Diskuse

Ivo Panuš

… naše politická scéna … quo vadis ? … porušujíc nejvyšší zákon této země, Ústavu ČR …

... kdy z jedním ze základních práv je i právo na informaci. A my, jak nás označujete, obyčejní lidé, tuto informaci nemáme, protože stále dokola hrajete podle starého scénaře a relevantní informace nám záměrně tajíte.

17.5.2017 v 8:25 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 498 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vyoral

Redaktorka provokuje na Mácháči v burkinách. Zamachruje taky bikinami u Saúdů?

Redaktorka chtěla poukázat na xenofobii Čechů. Snažila se sebevíc, leč zůstalo jen u jejích hloupě sebestředných stesků, které si protiřečí i s jí natočeným videem. Dovolím si rovněž pochybovat, že by si pamatovala desítku citací.

22.7.2017 v 10:11 | Karma článku: 19.53 | Přečteno: 131 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Chesterton neuvěřitelně aktuální

Výběr z citátů konzervativního myslitele Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), které znějí 81 let po jeho smrti neskutečně aktuálně.

22.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 205 | Diskuse

Vladimír Havránek

Čeští vojáci v Pobaltí?...samo že ano, ruský medvěd nezná hranic!

Jen zírám, kolik se tu vyrojilo bojovníků proti naší účasti v Pobaltí. Pokud by ruský medvěd zpozoroval, že nějaká hranice se kterou sousedí je méně chráněná, učiní obrovskou nenávist proti jeho občanům a území zaberou!

21.7.2017 v 21:48 | Karma článku: 23.14 | Přečteno: 826 | Diskuse

Petr Bajnar

Příběh „neúspěšného" vysokoškoláka

Žijeme v době, kdy zejména vzdělanější části populace vládne „kult úspěchu“. Knihkupectví jsou plná knih obsahujících rady, jak dosáhnout v životě a kariéře co nejvyšší postavení.

21.7.2017 v 17:48 | Karma článku: 24.22 | Přečteno: 902 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze audioknihy „Sense and Sensibility“ od Jane Austen

Kdo by neznal rozumnou Elinor, emocionální Mariane a roztomilou Margaret, sestry Dashwoodovy? Ano, tři dcery paní Dashwoodové z románu „Sense and Sensibility“. A co si dát knihu pro změnu v angličtině v MP3 v podání rodilé mluvčí?

21.7.2017 v 17:01 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 119 | Diskuse
Počet článků 170 Celková karma 13.59 Průměrná čtenost 720

... žít a zůstat v životě úplně sám v samotě,to není úplně nejvhodnější a nejšťastnější,ale ne vždy o tom rozhodujeme my sami,někdy jsme dokonce bez šance postaveni tzv. před hotovou věc ... a tečka ...a toto mají zvířata geneticky v sobě zakódované,a proto žijí ve smečkách,různých společenstvech,pospolitostech a symbiózách ...... káždý z nás,bez rozdílu toho v jaké své momentální životní situaci se nachází, to má na tomto světě na určitý čas všechno pouze a jenom propůjčené ... ... ten,kdo si to již uvědomil,a i se podle toho tak již chová,přemýšlí a uvažuje,patří mu za to tedy i poděkování ... ... ten,kdo je pomalejší,tak se k tomuto prokouše...po čase také,a budiž všem tyto články návodem,slabikářem,pomůckou,příručkou  ... může nastat situace,že některé myšlenky, prezentované v článcích, v někom z Vás vyvolají nepříjemný a negativní pocit,který je označován,jako VZTAHOVAČNOST,ale mohu Vás uklidnit,protože pokud by u Vás tato situace,nastala,tak se jedná o SVĚDOMÍ...

...život mě naučil,že nejnebezpečnější a nejbezpečnější zároveň, jsou zbraně : -lidský jazyk -tužka -papír ... nakonec ne jednou jsem se stal terčem posměchů,ironických poznámek,zesměšňování a ponižování,že moje IQ a schopnost komunikovat,odpovídá tomu,že musím psát,a to nejlépe ještě do konceptu...ano,tak mě to život naučil,nestydím se za to a budu v tom i pokračovat dále,jelikož se mi to osvědčilo i z dob,když mi bylo vyhrožováno odstraněním a fyzickou likvidací,když jsem byl vystaven a stal se obětí rabování a plundrování,když jsem byl uvržen do SAMOTY,když jsem zůstal na všechno a ve všem SÁM.....ale osvědčilo se mi to i v době,kdy po tom všem,mi byl navrhut SMÍR v domnění,že bude vše ZAPOMENUTO...

P.S.  Z přetrvávajících zdravotních důvodů není moje motorika ještě úplně vpořádku, v souvislosti s vkládáním myšlenek skrz klávesnici na "papír", a tak to může někdy působit diletantsky, až komicky  :-(

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.